Samospráva

Platba za parkovanie cez SMS zatiaľ v nedohľadne

By 29. októbra 2012No Comments

Moderné technológie umožňujú platiť parkovné väčších mestách pomocou mobilného telefónu. V Piešťanoch to podľa radnice zatiaľ nie je rentabilné.

[singlepic id=10178 w=520 h=340 float=center]

O tejto téme debatovali mestskí poslanci na septembrovom zastupiteľstve, keď schválili nákup troch nových parkovacích automatov. Podľa primátora Rema Cicutta je trend platiť za parkovanie cez SMS pozitívny, automaty by však z ulíc nezmizli. „Nemôžeme vylúčiť prevádzku automatov, ak doplníme možnosť platiť cez mobil, nie každý má totiž telefón.“

Dodal, že radnica dostala niekoľko ponúk od poskytovateľov týchto služieb, žiadna z nich však nebola finančne rentabilná. „Ak príde zaujímavá ponuka predložíme ju mestskému zastupiteľstvu,“ povedal primátor.

REKLAMA

Podľa poslankyne Ivety Babičovej (SDKÚ-DS) by náklady na túto službu mali pokryť jej užívatelia: „Nerobila by som to na ťarchu mesta.“ Myslí si, že platba za parkovné cez telefón chýba obyvateľom a návštevníkom Piešťan najmä kvôli absencii automatov na rozmieňanie peňazí. „Často sa stretávam aj s tým, že ľudia nemajú drobné.“

Zaplatiť za parkovanie mobilom môžu vodiči napríklad v Bratislave. Stačí zaslať SMS v tvare BA(medzera)A4(medzera)evidenčné číslo vozidla na číslo 2200. Celý deň stojí 6 eur, 90 minút 1,20 eura. Mestská polícia má špeciálne zariadenie pomocou, ktorého dokáže zistiť, či je za dané vozidlo parkovné zaplatené.

Čítajte aj: Parkovanie v centre: kde a za koľko?

Text: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972