Samospráva

Plat primátora schvaľovali tajne, zostal rovnaký

By 7. júna 2013No Comments

Včerajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva nečakane predĺžilo tajné hlasovanie. S procedurálnym návrhom Michala Hyneka (Smer-SD) sa stotožnila nadpolovičná väčšina poslancov. O plate primátora potom rozhodovali pomocou hlasovacích lístkov. Väčšina sa stotožnila s odporúčaním mestskej rady, aby Remo Cicutto dostával rovnaký plat ako doteraz.

[singlepic id=43615 w=320 h=240 float=left]Okrem tajného hlasovania navrhol Michal Hynek aj zníženie platu primátora o 10 %. Odôvodnil to potrebou šetriť verejné zdroje. Jeho kolegovia s tým však nesúhlasili. V tajnom hlasovaní rozhodli, že primátor bude dostávať 3 533 eur. Táto suma je vypočítaná z priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve v roku 2012 (805 eur), ktorá sa vynásobí koeficientom určeným zákonom na základe počtu obyvateľov (2,89). Tento základný plat môžu poslanci ešte navýšiť. Vlani rozhodli, že tak spravia o 55 %, teraz to bolo o 51 %. Na základe toho zostal plat primátora nezmenený.

„V prípade tajného hlasovania sa môžu vyjadriť slobodne aj poslanci, ktorí sú ovplyvnení vonkajšími efektami, bez toho aby niekto videl ako hlasujú,“ zdôvodnil svoj procedurálny návrh Michal Hynek. Dodal, že nemá problém ani s tým, aby sa o 10 až 20 % znížili odmeny poslancov. O ich výške sa zvyčajne rozhoduje pri prerokovaní mestského rozpočtu na nasledujúci rok.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972