Samospráva

Piliere Krajinského mosta musia posilniť

By 31. októbra 2014No Comments

Ak sa v rozpočte Trnavského samosprávneho kraja nájde dostatok finančných prostriedkov, na Krajinský most sa opäť vrátia stavbári. Diagnostika totiž potvrdila, že piliere potrebujú rekonštrukciu.

DSC_0576

REKLAMA

kia akcia

Túto informáciu poskytla župa krajským poslancom na októbrovom zastupiteľstve. V materiáli sa okrem iného píše, že celkové náklady na opravu Krajinského mosta v tomto roku dosiahli výšku 510-tisíc eur. Zároveň bola vykonaná diagnostika spodnej časti mosta.

Tá potvrdila, že rekonštrukciou musia prejsť aj piliere, ktoré by počas nej mali byť zosilnené. Správa a údržba ciest TTSK náklady na tieto stavebné práce zatiaľ nevyčíslila. Najprv musí dať spracovať projektovú dokumentáciu. „Rekonštrukcia spodnej časti mosta je plánovaná na rok 2015, v závislosti od finančných možností v rozpočte TTSK,“ píše sa ďalej v materiáli, ktorí dostali na stôl poslanci.

O budúcom rozpočte župy rozhodne zastupiteľstvo pravdepodobne ešte v tomto roku. Ak vyhradí peniaze aj na tento účel, stavebné práce by už dopravu na Krajinskom moste nemali obmedziť.

Mostných pilierov sa posledné opravy netýkali. O ich zlom stave sa však už dlhšie špekuluje. Riaditeľ Úradu TTSK Ľuboš Dušek koncom augusta povedal, že bola vyhotovená analýza podvodných častí pilierov: „V týchto častiach sa nachádzajú technologické otvory z minulosti, ale že by tam boli porušenia väčšieho rozsahu, ktoré môžu narušiť prevádzku mosta, nie je pravda.“

Text ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972