Samospráva

Piešťany bojujú o Oskara bez bariér

By 28. apríla 201229 apríla, 2012No Comments

Päť rokov staré víťazstvo v súťaži samospráv a každoročná účasť vo finále motivuje radnicu venovať sa pomoci zdravotne postihnutým občanom. O Oskara bez bariér zabojujú Piešťany aj tento rok. Výsledky vyhlásia 16. mája v Bratislave.

[singlepic id=28336 w=320 h=240 float=right]„Piešťany sa dlhodobo a veľmi výrazne venujú problematike pomoci a realizácii služieb pre svojich seniorov, zdravotne postihnutých a inak sociálne znevýhodnených občanov. Práve na takúto pomoc poukazuje súťaž Oskar bez bariér,“ povedala Barbora Piovarčiová z kancelárie primátora.

Mesto sa o cenu v celoštátnej súťaži uchádza v oblastiach – bezproblémový prístup do verejných budov, úradov, škôl, zdravotníckych a kultúrnych zariadení; bezbariérová úprava chodníkov a priechodov cez ulicu; podpora mimovládnych organizácií združujúcich občanov so zdravotným postihnutím; realizácia benefičných podujatí; umožňovanie integrácie zdravotne postihnutých do kultúrneho a spoločenského života formou festivalov, výstav či večerných podujatí; zriaďovanie alebo pomoc pri vzniku a činnosti útulkov pre bezdomovcov a dôchodcov.

„V meste funguje široká sieť sociálnych zariadení a sociálnych služieb. V roku 2011 išlo na tieto služby a ďalšie sociálne aktivity 1 323 137 eur, čo predstavuje približne 6,6 % z rozpočtu mesta. Mesto tiež každoročne investuje aj do bezbariérovej úpravy komunikácií a chodníkov. Od minulého roka tak jednoduchšie môžu obyvatelia prechádzať napríklad k lekárni na sídlisku A. Trajan či na poštu, bezbariérové priechody však pribudli aj v iných častiach mesta,“ informovala B. Piovarčiová a dodala, že na tieto úpravy stáli 10-tisíc eur.

Text: ts/red Foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972