Samospráva

Petícia bola úspešná, poslanci sľúbili novú cenu za pohreby

By 27. júla 201323 augusta, 2013No Comments

Okolo 3 500 podpisov pod petíciou za zníženie ceny prenájmu obradnej miestnosti na piešťanských cintorínoch zabralo. Zastupiteľstvo sa bude zaoberať úpravou výšky nájomného a hlavný kontrolór spracuje analýzu hospodárenie v Stredisku pietnych služieb.

[singlepic id=21661 w=320 h=240 float=left]Pozostalí v súčasnosti platia za prenájom obradnej miestnosti 110 eur v Piešťanoch a 65 eur v Kocuriciach. Už od januára by sa to mohlo zmeniť. Mestskí poslanci sa 25. júla dohodli na odpovedi občanom, ktorí podpísali petíciu: „Mestké zastupiteľstvo prejavuje vôľu stanoviť novú cenu za poskytnutie krátkodobého užívania domov smútku a pohrebísk k vykonaniu pohrebného obradu od 1. 1. 2014 so zapracovaním do programového rozpočtu roku 2014.“

Primátor Remo Cicutto novinárom po prijatí tohto uznesenia povedal, že reálna suma za prenájom obradnej miestnosti prevyšuje 160 eur. „Pri počte pohrebov a službách, ktoré tam sú, to tak vychádza.“ Ceny, ktoré ľudia za pohreby platia teraz, sú podľa neho politickým rozhodnutím. Dodal, že zastupiteľstvo môže rozhodnúť aj o tom, že prenájom domu smútku bude zadarmo. Náklady na túto službu by však samospráva musela vykryť z daní všetkých obyvateľov. Aktuálne mesto dotuje cintorínske služby sumou 26-tisíc eur ročne.

Pri rozhodovaní o úprave výšky nájomného poslancom pomôže aj finančná kontrola a analýza hospodárenia v Stredisku pietnych služieb. Na návrh poslanca Jozefa Malíka (nezávislý) ju má spracovať hlavný kontrolór Peter Konečný.

-mp-

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972