Samospráva

Ostrá kritika Rezortu Piešťany: Je neviditeľný

By 17. júna 2013No Comments

Okrúhle výročie prvej písomnej zmienky a Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sú premárnenými príležitosťami na zviditeľnenie regionálnej organizácie cestovného ruchu. Kritika na adresu jej fungovania zaznela na júnovom zastupiteľstve.

[singlepic id=40413 w=320 h=240 float=left]Poslanci sa opäť pýtali na chýbajúci web: „Na stránke sa už štyri mesiace pracuje. Lepšie by tam bolo napísať: Na stránke sa nepracuje a nikdy sa nebude,“ povedal Jozef Beňačka (nezávislý). „Otvorili sme už druhú sezónu a za tento čas sa nepodarilo to, čo sa podarilo iný podobným organizáciám na Slovensku, a to je aspoň dať dohromady sumár informácií, prečo by turisti mali navštíviť naše mesto,“ dodal Jozef Malík (nezávislý).

Podľa niektorých nemá tieto nedostatky na svedomí iba riaditeľka Rezortu Piešťany Katarína Hallová. „Ten, kto rozduje je predstavenstvo. Pani Hallová tancuje tak, ako jej predstavenstvo hrá,“ myslí si Jozef Chudý (Smer-SD).

V predstavenstve majú zastúpenie zakladajúci členovia, podpredsedom je riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz a predsedom primátor Remo Cicutto, podľa ktorého „Rezort Piešťany vo svojej podstate urobil to, čo mal urobiť a na čo mal peniaze. Okrem webovej stránky.“ Tá je podľa jeho slov v skúšobnej prevádzke „na jednej adrese a napĺňa sa aktuálnymi informáciami. Momentálne sa ladia obsahové stránky jednotlivých členov.“

Miloš Tamajka (Smer-SD) pripomenul, že doteraz nebola zvolaná dozorná rada tejto organizácie. On sám je jej podpredsedom, ale keďže predseda Emanuel Paulech koncom minulého roka odstúpil, nemá ju kto zvolať. Predstavenstvo za vyše šesť mesiacov nezvolilo jeho nástupcu. Podľa primátora sa tak stane na najbližšom valnom zhromaždení. „Budeme sa zaoberať aj tým, ako ďalej,“ prisľúbil poslancom Remo Cicutto.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972