Samospráva

Oslavy okrúhleho jubilea štartujú už v piatok

By 13. mája 2013No Comments

Piešťany dokázateľne existujú už 900. rokov. Séria podujatí, ktorými si toto jubileum pripomenieme začína už tento týždeň koncertami v centre mesta, pokračovať bude Otvorením letnej kúpeľnej sezóny a skončí v septembri podujatím Victoria regia.

[singlepic id=42768 w=520 h=340 float=center]

 

„Verím, že už tento víkend príde do Piešťan veľa ľudí,“ povedal primátor Remo Cicutto na tlačovej konferencii pri príležitosti začiatku osláv.

Ich prvá etapa s názvom City Fest štartuje 17. mája. Na Námestí slobody zahrajú v piatok a v sobotu Desmod, Slniečko, Ego, Funny Faces, Fuera Fondo a ďalší. Podrobný program v tejto chvíli nie je zverejnený.

„S týmto podujatím nemá mesto žiadne priame náklady, iba organizačné. Určitá výpomoc ide zo strany Mestského kultúrneho strediska, Služieb mesta Piešťany a mestskej polície,“ uviedol primátor. Usporiadatelia festivalu chcú podľa jeho slov ukázať, že „Piešťanci dokážu oslavovať aj sami z vlastnej iniciatívy. Z našej strany bola táto aktivita prijatá pozitívne, pretože tak sa tvorí komunita a občianska spoločnosť.“

Počas najbližšieho víkendu sa uskutoční aj festival Tradičné umelecké remeslá. Záštitu nad stretnutím remeselníkov z celej Európy aj tentoraz prevzala Silvia Gašparovičová, ktorá prisľúbila svoju účasť. Prezident Ivan Gašparovič by zasa nemal vynechať Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, ktoré pripadlo na sobotu 1. júna.

Okolo tohto dátumu budú oslavy 900. výročia vrcholiť. V Dome umenia 30. mája otvoria výstavu venovanú mestskej kronike a dejinám samosprávy. Nasledovať bude slávnostné mestské zastupiteľstvo a odovzdanie ocenení rôznym osobnostiam. O deň neskôr sa uskutoční stretnutie Piešťancov žijúcich v zahraničí aj vernisáž výstavy Bábiky v piešťanských krojoch zo zbierky Veroniky Cetliovej. Galéria Fontána bude prezentovať diela svetoznámych umelcov Victora Vasarelyho a Alfonza Muchu, ktorí mali k nášmu mestu osobný vzťah.

Letáky s rozpisom podujatí dostanú obyvatelia mesta do svojich poštových schránok.

 

 

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972