Connect with us

Samospráva

Opravia pouličné lampy za 147-tisíc eur

Published

on

Verejné osvetlenie, ktoré plánovala radnica opraviť z európskych prostriedkov už vlani, sa dočká výmeny desiatok svetelných bodov na prelome mája a júna. Obstarávanie už bolo ukončené, ale zmluvu s dodávateľom zatiaľ nepodpísali.

verejne osvetlenie-zima

REKLAMA

Advertisement
Hello GPT

PN-KY_banner_Vilko

Na realizáciu tohto projektu sme sa opýtali na základe podnetu od čitateľa, ktorý si všimol na niektorých lampách v centre mesta krikľavé značky urobené sprejom. Tie však s plánovanou opravou osvetlenia podľa hovorkyne radnice nesúvisia. Zatiaľ nie je známe, kto a prečo ich urobil.

Výmenu a opravu niektorých lámp na uliciach Winterova, Kukučínová, Royova, A.Hlinku, Kalinčiakova, Poštová a Bernolákova avizovala samospráva už koncom roka 2012, keď jej ministerstvo hospodárstva schválilo žiadosť o dotáciu. Piešťany sú jedným z 200 miest a obcí, v ktorých zmodernizujú časť pouličných lámp európskych peňazí. Realizáciu však zdržali administratívne prieťahy.

Advertisement
Hello GPT

Podľa hovorkyne radnice Barbory Piovarčiovej budú preto vybrané lampy na spomínaných uliciach opravené v máji alebo júni. Na základe výsledkov verejného obstarávania to bude stáť 147 010 eur.

Nové lampy by mali prispieť k zvýšeniu bezpečnosti aj úspore elektrickej energie a finančných prostriedkov.

Advertisement
Hello GPT

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

 

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články