Rodičia, ktorí vozia svoje deti do školy na Brezovej ulici, by sa mali pripraviť na dopravné komplikácie. Na Komenského ulici, kde najčastejšie parkujú svoje autá, je v súčasnosti prejazdný iba jeden pruh. Prebiehajú tam stavebné práce, ktoré do konca prázdnin neskončia.

komenskeho3

Podľa informácií z mestského úrad začala rekonštrukcia presne podľa zmluvy, teda 24. júla. Prítomnosť zamestnancov a strojov stavebnej firmy však bola zrejmá až v prvom augustovom týždni. „V súčasnosti dodávateľ finišuje s vytyčovaním inžinierskych sietí s ich majiteľmi, čo je dôležitá príprava na samotné fyzické práce, pretože v prípade ich poškodenia by prišlo na stavenisku k veľkým komplikáciám,“ uviedol hovorca radnice Tibor Hlobeň 30. júla.

Stavebné práce odštartovali až v nasledujúcom týždni. Celá rekonštrukcia v hodnote 102 850 eur má podľa zmluvy trvať dva mesiace.

Na otázku, prečo nezačala rekonštrukcia na začiatku letných prázdnin, tak aby bola do ich konca hotová, hovorca odpovedal: „Odovzdaniu a prevzatiu staveniska predchádzajú odborné diskusie a splnenie všetkých technických a technologických podmienok oboch zmluvných strán a z tohto dôvodu sa nedá začiatok rekonštrukcie naplánovať na konkrétny deň či hodinu.“

Stavebné práce začali pri križovatke s Brezovou ulicou a postupujú smerom ku Krajinskej ceste. Vozovka má byť prejazdná v jednom pruhu.

Rekonštrukcia spočíva v rozšírení komunikácie pre umožnenie radenia vozidiel do križovatky na Krajinskú cestu a vo vybudovaní zastávkových pruhov pre MHD. Na mieste pribudne aj 22 pozdĺžnych parkovacích stojísk a nový chodník zo zámkovej dlažby.

(red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972