Samospráva

Oprava Kolonády trvala vyše roka

By 27. novembra 2012No Comments

Výber dodávateľa pomocou elektronickej aukcie nebol pri oprave Kolonády príliš šťastný. Podľa všetkého bola najlacnejšia ponuka zároveň najhoršou.

[singlepic id=37529 w=520 h=340 float=center]

 

Mesto chcelo na architektonicky cennej stavbe opraviť obklady a dlažbu, odstrániť zatekanie stropu a vymaľovať už v roku 2010. Nedostatok peňazí posunul tieto plány o rok. Elektronická aukcia sa uskutočnila v auguste 2011 a namiesto pôvodne odhadovaných 120-tisíc eur znížila náklady na 96-tisíc. Súťaž vyhrala firma Euro-building a. s. Stavebné práce mali trvať 75 dní.

Ešte koncom apríla 2012 bol však termín dokončenia neznámy. V polovici decembra sme našli kachličky zo stĺpov kolonády blízko Biskupského kanálu. Už deň po zverejnení fotografií ich subdodávateľ odviezol na skládku odpadov do Rakovíc.

REKLAMA

Problémy so spoločnosťami, ktoré mali pre Euro-building rekonštrukciu vykonať, pokračovali. Na stavbe sa striedali robotníci, ktorí údajne nedostávali mzdy a možno aj preto často nepracovali.

„Je to nočná mora,“ povedal o projekte začiatkom mája primátor Remo Cicutto a o mesiac neskôr radnica oznámila, že odstúpi od zmluvy a nájde iného dodávateľa. V septembri a októbri pracovali na stavbe dve piešťanské firmy – Gabro Care For Stone a Zempres, ktoré ju po roku od pôvodne naplánovaného termínu aj dokončili.

Euro-building zaplatil formou započítania pohľadávok radnici pokutu vo výške 8 644 eur. Časové zdržanie podľa Barbory Piovarčiovej z kancelárie primátora stavbu nezdraželo.

[singlepic id=19666 w=520 h=340 float=center]

 

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972