Samospráva

Odkaz pre starostu je spustený, testujeme ho

By 30. apríla 20134 mája, 2013No Comments

Podnety na zlepšenie svojho bezprostredného okolia už môžu Piešťanci posielať mestským úradníkom prostredníctvom internetového portálu odkazprestarostu.sk. Zároveň majú príležitosť vyjadriť mieru spokojnosti s riešením ich podnetov zo strany mesta. To umožňuje samospráve prezentovať výsledky svojej práce.

[singlepic id=42385 w=520 h=340 float=center] [singlepic id=42386 w=320 h=240 float=left]Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť a Mesto Piešťany oficiálne spúšťajú túto službu 1. mája. Možnosť posielať samospráve podnety však existovala už pár dní predtým.

Užívatelia môžu nahlasovať problémy prostredníctvom samotného portálu alebo cez aplikáciu pre iPhone alebo Android. Ich používanie je jednoduché a intuitívne, ak je to potrebné aj anonymné. Stačí vyplniť stručný formulár, opísať problém, na mape označiť miesto, kde sa nachádza a nahrať fotku.

Prvý podnet – upozornenie na nefungujúcu pitnú fontánku na pešej zóne sme prostredníctvom mobilnej aplikácie poslali 29. apríla o 22.00 h. Fotografiu s popisom závady by mal administrátor portálu po krátkej kontrole poslať kompetentným. Ich odpoveď a stav riešenia tohto problém zverejníme.

AKTUALIZOVANÉ (30. apríla 12.17 h): Potvrdenie od administrátora o odoslaní nášho podnetu zodpovedným pracovníkom v samospráve prišlo 30. apríla o 10.29 h. Na tejto adrese bude zverejnená odpoveď. Tá má v ideálnom prípade obsahovať dátum riešenia problému a postup, ktorý povedie k riešeniu.

Ak odpoveď samosprávy nie je zaslaná do desiatich pracovných dní od pridania podnetu, podnet je automaticky označený ako Neriešený. Toto označenie však nie je definitívne. V prípade nápravy problému, dostane podnet status Vyriešený.

AKTUALIZOVANÉ (4. mája 10.00 h): Náš podnet bol vyriešený. V piatok prišiel e-mail od administrátora s odpoveďou zo sekretariátu riaditeľa Služieb mesta Piešťany: Pitná fontánka na pešej zóne a fontána na Nám. slobody je v prevádzke od 1. mája. Sekretariát riaditeľa SMP, p. o. O necelé dve hodiny neskôr administrátor označil podnet za vyriešený. Pitná fontánka na pešej zóne skutočne funguje.

Ďalšie podnety na stránke odkazprestarostu.sk lokalizované v Piešťanoch pribúdajú rýchlo:

Text: Martin Palkovič/tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972