Na školu, ktorá vlani nebola ďaleko od zrušenia, sa v tomto roku prihlásilo 35 nových prvákov. V najbližších dňoch kompetentní rozhodnú, či tam otvoria jednu alebo dve triedy.

[singlepic id=40800 w=520 h=340 float=center]

Tému na marcovom zasadnutí mestského zastupiteľstva otvorila bývala poslankyňa Mária Držíková. „Prosím, umožnite zapísaným deťom chodiť do dvoch prvých tried na Základnej škole Milana Rastislava Štefánika,“ vyzvala poslancov. Z jej slov prednesených v bode Pripomienky a dopyty obyvateľov mesta vyplýva, že rodičia sa boja, či v nasledujúcom školskom roku budú otvorené dve triedy prvákov.

Primátor Remo Cicutto fámy o tom, že je už v tejto veci rozhodnuté rázne poprel. Ešte počas rokovania zastupiteľstva oslovil predsedníčku komisie školstva Ivetu Babičovú, aby sa procesu rozhodovania zúčastnila a informovala o ňom svojich kolegov v poslaneckých laviciach.

REKLAMA

Banner_skriabanie

„Nesprávne informácie vychádzajú z vedenia školy a vytvárajú zbytočnú paniku. Ani v tomto prípade nič nie je rozhodnuté, nič nie je uzavreté,“ povedal primátor.

Do školy sa majú prísť pozrieť zástupcovia odboru školstva, poslancov aj rodičov. „Bude sa posudzovať reálna situácia – či je tam voľná trieda, či spĺňa parametre na výučbu. Ja osobne to skúmať nebudem, budú to skúmať zamestnanci, poslanci a zástupcovia rady školy,“ dodal primátor. Hlavnými kritériami budú podľa neho hygienické, svetlotechnické a iné podmienky.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972