Nová firma má zabezpečovať  prevádzku vodovodov a kanalizácií. Na jej stopercentnom vlastníkovi – Trnavskej vodárenskej spoločnosti by zostali investície do obnovy a údržby. K vzniku dcérskej spoločnosti na minulotýždňovom valnom zhromaždení však neprišlo. Akcionárom chýbali ekonomické analýzy.

voda2

Piešťanských poslancov o tom informoval primátor Remo Cicutto, ktorý zároveň povedal, že bez ich súhlasu nebude za vznik dcérskej spoločnosti TAVOS-u hlasovať. Podobný postup zvolili aj v Trnave. Podľa jeho slov neboli dostatočne vyčíslené ekonomické výhody takéhoto riešenia, preto zatiaľ k založeniu novej firmy nedošlo.

Hlavným cieľom je zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov na opravu jestvujúcich rozvodov. Pri investíciách, ktoré sú dlhodobo nerentabilné, nezostávajú peniaze na údržbu a obnovu. Aj preto sú v rozvodoch vody na území trnavského kraja asi 25% úniky a toto číslo je na Slovensku podľa primátora štandardom.

„Boli šumy, že takýmto spôsobom dôjde k zdraženiu vody. Nie je to pravda. Voda patrí pod regulačný úrad a svojvoľne si jej cenu nikto nemôže upravovať,“ povedal na júnovom zastupiteľstve Remo Cicutto.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972