Samospráva

Nové parkovisko na Trajane zdržala príliš nízka cena

By 23. októbra 2012No Comments

Víťaz verejného obstarávania ponúkol, že parkovisko pre 65 áut postaví za menej ako polovicu plánovaného rozpočtu. Zmluvu však firma neskôr odmietla podpísať, rovnako ako tri spoločnosti, ktoré skončili v elektronickej aukcii za ňou.

[singlepic id=22696 w=520 h=340 float=center]

„Nepodarilo sa obstarať dodávateľa na parkovisko na Adama Trajana, je vypísané nové verejné obstarávanie,“ informoval primátor Remo Cicutto. „Pôvodná elektronická akcia dopadla opticky veľmi dobre. Voči rozpočtovaným nákladom dodávateľ vytendroval asi 50 % z celkovej ceny. Zrejme to však prepálil, pretože on aj ďalší traja, ktorí sa umiestnili za ním v tejto aukcii, postupne odmietli podpísať zmluvu.“

Parkovisko pre 65 áut malo vzniknúť pred vchodom Mateja Bela č. 26, na parcele č. 10085. Výzvu na predloženie ponúk na vypracovanie projektovej dokumentácie zverejnila radnica už vo februári. Projektanti museli riešiť napojenie pozemku na cestu.

REKLAMA

Radnica mala v pláne postaviť aj nové parkovacie miesta na sídlisku Juh. Nepodarilo sa však predať prebytočný majetok, mesta preto je táto investícia odložená. O výstavbe parkovísk na sídliskách rozhodli v decembri mestskí poslanci, keď ako jedinú zmenu v rozpočte presadili kapitálové výdavky na ich projektové dokumentácie.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972