Nové kúpalisko už stálo 72-tisíc, štúdia uskutočniteľnosti neexistuje

Nové kúpalisko už stálo 72-tisíc, štúdia uskutočniteľnosti neexistuje

7. januára 2014 Off Od

Na prípravu projektovej dokumentácie sú v mestskom rozpočte vyhradené ďalšie tisícky eur. Samotná realizácia sa však aj kvôli odstúpeniu súkromného investora posunula na neurčito.

[singlepic id=2837 w=320 h=240 float=left]Ešte v lete sa podľa slov primátora Rema Cicutta čakalo na štúdiu uskutočniteľnosti, ktorá mala ukázať rentabilitu celého projektu. „Stále nie je spracovaná štúdia uskutočniteľnosti a to je základ vyjednávania. Táto štúdia bude hovoriť za akých predpokladaných podmienok sa bude prevádzkovať tento areál. Pokiaľ nemáme čísla, nevieme sa dostať ďalej,“ povedal Remo Cicutto po júnovom zasadnutí poslancov.

V polovici decembra sme sa hovorkyne mestského úradu Barbory Piovarčiovej pýtali, či už bola štúdia uskutočniteľnosti zrealizovaná. Jej odpoveď znela: „Štúdia uskutočniteľnosti nebola zadaná.“

Hovorkyňa vyčíslila doterajšie investície do projektu na 72 578 eur. V aktuálnom mestskom rozpočte je na projektovú dokumentácia pre realizáciu vyhradených ďalších 27 450 eur.  „Vydané je  stavebné povolenie na samotné kúpalisko, spevnené plochy a parkovisko, chýba vodoprávne konanie,“  uviedla ďalej B. Piovarčiová.

„Táto projektová dokumentácia na realizáciu je zbytočná snaha o niečo, čo sa s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou neuskutoční,“ povedal pri pri prerokovaní rozpočtu na rok 2014 poslanec Juraj Brna. Sumu 27 450 eur chcel presunúť na dobudovanie kamerového systému. S jeho návrhom sa väčšina zastupiteľstva nestotožnila.

Projekt, o ktorom sa hovorí už desaťročie, zostáva aj naďalej iba na papieri. „Myslím si, že bazén v tomto volebnom období nebude,“ uviedol na októbrovom zastupiteľstve poslanec Milan Máček (Smer-SD). Reagoval tak na slová primátora o odstúpení potenciálneho súkromného investora od zámeru projekt realizovať. Firma Berndorf podľa Rema Cicutta zastavila svoje plány spolufinancovať výstavbu nového kúpaliska kvôli zlej legislatíve.

(red)