Samospráva

Nové kúpalisko čaká na hydrogeologický vrt

By 22. augusta 2012No Comments

Prieskum má potvrdiť výdatnosť zdroja úžitkovej vody pre kúpalisko, ktorého výstavbu pripravuje radnica.

[singlepic id=24979 w=320 h=240 float=right]Vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká informovala, že 1. augusta prišlo k podpisu zmluvy so spoločnosťou vodaMax s. r. o. „Jej predmetom je vypracovanie projektu geologickej úlohy, odvŕtanie a vystrojenie hydrogeologického vrtu do hĺbky 14 m s očakávanou potrebnou výdatnosťou 20,0l/s, realizácia hydrodynamickej skúšky, odbery a rozbory vzoriek vody, numerické modelovanie prúdenia podzemnej vody, zameranie a spracovanie záverečnej správy a jej predloženie na Ministerstvo životného prostredia,“ uviedla Eva Pobjecká a dodala, že práce na vrte odštartujú v prvej polovici septembra, pričom náklady dosiahnu takmer 17-tisíc eur.

Termín ukončenia celého procesu, teda predloženia záverečnej správy na schvaľovací proces na Ministerstvo životného prostredia, je šesť mesiacov od začiatku prieskumných prác. Mesto už podľa Evy Pobjeckej požiadalo o stavebné povolenie. Projekt na realizáciu nechá spracovať po vydaní tohto povolenia a po potvrdení predpokladanej výdatnosti vrtu.

Zhodnotenie vplyvu odberu podzemných vôd na vodný zdroj VZ Park požadovala začiatkom roka Trnavská vodárenská spoločnosť.

Text: M. Palkovič Vizualizácia: MsÚ

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972