Samospráva

Nová lávka cez Dubovú má byť hotová o štyri mesiace

By 15. júla 2013No Comments

Jej výstavba začala dnes. Mesto ju financuje z prostriedkov Európskej únie. Schválený príspevok prevyšuje 35-tisíc eur.

[singlepic id=34099 w=520 h=340 float=center]

 

Lávka zvýši bezpečnosť cyklistov a chodcov na konci chodníka okolo Dubovej pri Lodenici. Teraz sa o prechod cez potok delia s automobilmi. Realizácia lávky je podľa informácií z radnice výsledkom výzvy Trenčianskeho samosprávneho kraja cez fond mikroprojektov. Mesto žiadalo o finančný príspevok cez operačný program cezhraničnej spolupráce „Slovenská republika – Česká republika 2007-2013“ a k spolupráci oslovilo partnerské mesto Luhačovice. Výsledkom je schválený príspevok vo výške 35 293,63 eur. Mesto Piešťany sa na realizácii bude podieľať piatimi percentami.

„Výzva bola zverejnená v oblasti podpory cestovného ruchu, v rámci ktorej bolo možné financovať aktivity rozvoja drobnej cezhraničnej infraštruktúry cestovného ruchu, ostatnej infraštruktúry a investícií,“ informovala Jarmila Vilčeková z referátu stratégie mesta.

Dodala, že v deň otvorenia stavby sa uskutoční dvojdňové kultúrno-športové podujatie. Vystúpi na ňom piešťanský aj luhačovický folklórny súbor. Prvý deň bude venovaný bicyklovaniu a druhý korčuľovaniu. Súťažiť budú piešťanské a luhačovické tímy zložené z detí, mládeže, rodín aj seniorov.

Text: tlačová správa/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972