Samospráva

Nová “sobáška“ vo Fontáne sa mladomanželom i hosťom páčila

By 16. januára 201118 januára, 2011No Comments

Peter a Katarína Švachovci sa v sobotu 15. januára mohli cítiť ako celebrity. Zaujímali sa o nich totiž všetky piešťanské média. Nech to nie je zas až také nafúknuté, uveďme, že všetky tri piešťanské média :-). Dôvodom bolo, že ich svadba bola prvou v Piešťanoch v tomto roku, ale predovšetkým bola prvou v novej sobášnej miestnosti v Galérii Fontána.

[singlepic id=9121 w=380 h=240 float=right]Do konca minulého roka sa sobášilo v Kursalone, avšak na jeseň sa do reštaurácie presťahoval „džezart“ (Art Jazz Gallery Doda Šošoku) a skĺbiť vzhľad džezového klubu so sobášnou miestnosťou je dosť problematické. Prevádzkovatelia Kursalonu sa tiež dlhodobo sťažovali na nevýhodnosť zmluvy o prenájme reštaurácie na účely sobášnej miestnosti Mesta Piešťany, ktorú museli prebrať pri prenájme Kursalonu od Slovenských liečebných kúpeľov. Upozorňovali kompetentných na problémy spojené so sobášmi v reštaurácii a na personálnu i finančnú náročnosť každotýždennej premeny reštaurácie na sobášnu miestnosť, za ktorú dostávali iba symbolické nájomné. Dlhú dobu však bezvýsledne. Situáciu pohlo vpred až sťahovanie Art Jazz Gallery. Predstavitelia mesta sa až potom rozhodli vzniknutú [singlepic id=9117 w=320 h=240 float=left]situáciu riešiť vytvorením sobášnej miestnosti v Galérii Fontána.

Návrh sobášneho stola a portálu so štátnym znakom v novej sobášnej miestnosti realizovala architektka Anna Pernecká. Podľa jej slov bolo cieľom využiť výrazné presvetlenie miestnosti galérie so sklenou strechou, ktorá však už nie je súčasťou sobášnej miestnosti. Podarilo sa to dokonale. Portál pôsobí akoby bol z matného skla a rozžiarený štátny znak z neho decentne vystupuje. Priestor dotvára koberec a látkové poťahy a mašle na stoličkách. Podľa riaditeľky Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany Marty Jurčovej, stála výroba a dokúpenie potrebného inventáru pre sobášnu miestnosť približne 7600 Eur.

[singlepic id=9118 w=320 h=240 float=right]So „sobáškou“ boli spokojní mladomanželia, ktorí si svoj deň D naozaj užívali, ale aj hostia. Miestnosť hodnotili ako elegantnú, štýlovú, modernú, prekrásne presvetlenú, príjemnú, či útulnú. Zaujímavý bol tiež názor jedného mladého muža, ktorý s veľkou dávkou humoru zhodnotil, že oproti predchádzajúcej miestnosti, mu tu chýba barový pult a zvuk chladničky :-).

Autor: Tomáš Hudcovič  Foto: T. Hudcovič – hugophoto agency

[nggallery id=413]

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972