Samospráva

Na stretnutie s poslancami prišli 4 občania, je to nárast o 100 percent

By 6. decembra 2012No Comments

V predposledný novembrový piatok pozvali poslanci piešťanského  mestského zastupiteľstva za I. volebný obvod svojich voličov na stretnutie, pri príležitosti uplynutia polovice  funkčného obdobia. Obyvatelia mesta, tak mali príležitosť prísť si podebatovať so svojimi zástupcami.

[singlepic id=37669 w=560 h=360 float=center]

Za Staré Piešťany sú v zastupiteľstve Helena Kiššová, Jozef Malík, Ján Ranostaj, Miloš Tamajka, Pavol Tapušík a Eva Wernerová. Na stretnutie s občanmi prišla polovica z nich – Jozef Malík, Ján Ranostaj a Miloš Tamajka . Občania prišli štyria. Podľa M. Tamajku je to úspech a nárast o sto percent, keďže na podobné stretnutie organizované pred tromi rokmi, prišli len dvaja ľudia. Hoci účasť bola nízka, debata bola zaujímavá a rozsiahla. Zúčastnení zástupcovia staršej generácie predostreli poslancom celú plejádu postrehov, problémov a námetov na veci, ktoré si podľa nich vyžadujú riešenie.

Trápili ich veci, ktoré sú dlhodobým problémom ako hluk a neporiadok z festivalov, absencia kúpaliska, rozpadajúce sa pamiatky Piešťan, ale napríklad aj chýbajúce miesta v zariadeniach pre seniorov, či ranné vyzváňanie zvonov. Problémom je podľa jednej zo zúčastnených aj seniorov na predstavenia v Dome umenia, či v Spoločenskom centre. Obyvatelia by uvítali častejšie policajné kontroly na križovatke na Vršku, kde podľa nich jazdia vodiči veľmi arogantne a porušujú dopravné predpisy, ale aj širšiu ponuku cyklistických chodníkov.

[nggallery id=2045]

Text a foto: ht

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972