Na opravu ciest je v rozpočte 80-tisíc eur

21. februára 2013 Off Od

Po tohtoročnej zime predpokladajú Služby mesta Piešťany (SMP) zvýšené náklady na opravu výtlkov. Po celom meste sú ich desiatky.

[singlepic id=39942 w=520 h=340 float=center]

 

„Veľa komunikácií si vyžaduje súvislú údržbu spočívajúcu v aplikácii nových krytov vozoviek, na ktoré nie sú voľné finančné prostriedky a preto sa pravidelne realizujú aj opravy výtlkov spôsobom zarezania, vybratia poškodeného krytu, vyčistenia, penetrácie podkladu a vyplnenia výtlkov asfaltovou zmesou,“ vysvetlila Monika Kováčová z SMP. Podľa jej slov ide o zmes, s ktorou je možné pracovať pri daždi, snehu a mraze do -10 stupňov.

REKLAMA

Podobný postup považuje za správny aj Pavol Kajánek z Výskumného dopravného ústavu v Žiline. Povedal to pre portál auto.sme.sk s tým, že kvôli nedostatku peňazí cestári často vynechávajú frézovanie a výtlky iba vyplnia. Takáto oprava vozovky je však nekvalitná a dlho nevydrží.

Služby mesta Piešťany opravujú počasím poškodené cesty už od novembera. „Deje sa to priebežne s prihliadnutím na veľkosť a objem výtlkov,“ uviedla M. Kováčová a menovala ulice Dlhá, Dopravná, Staničná, Andreja Hlinku, Brezová, 8.mája, Adama Trajana a Priemyselná. Väčšina z nich zatiaľ na opravu dier čaká. S frézovaním už cestári začali na Dopravnej.

Na opravu mestských komunikácií a chodníkov majú SMP na tento rok vyhradených 80-tisíc eur. „Aj z dôvodu tohtoročnej zimy a mimoriadne nepriaznivým podmienkam predpokladáme zvýšené náklady na opravu výtlkov,“ uzavrela Monika Kováčová.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič