Mestskí poslanci chcú vlastnú kanceláriu

10. mája 2012 Off Od

Návrh na zriadenie poslaneckej kancelárie predložil na májovom zastupiteľstve Michal Hynek (Smer-SD), jeho kolegovia s nápadom súhlasili. Vzniknúť by mala čoskoro.

[singlepic id=21199 w=320 h=240 float=left]Občania sa budú so svojimi volebnými zástupcami stretávať v špeciálne vyhradených priestoroch. Má to prispieť k efektívnejšiemu riešeniu ich problémov. „Budeme bližšie k občanom a občania nás budú môcť lepšie poznať. Vytvoríme si adekvátne miesto a podmienky pre výkon poslaneckého mandátu,“ uviedol svoj návrh Michal Hynek.

„Väčšina ľudí, ktorí ma kontaktovali, vždy mali problém, ktorý bolo treba riešiť na mieste. Mojou kanceláriou je ulica. Samozrejme, ak treba prijímam návštevy aj doma,“ reagoval Martin Cifra (nezávislý).

Väčšina poslancov sa s návrhom Michala Hyneka stotožnila, diskutovali len o umiestnení tohto priestoru a o možnosti bezbariérového prístupu. Mohlo by to byť na mestskom úrade alebo v kancelárskych priestoroch mesta na Kukučínovej ulici.

Súhlasil aj primátor Remo Cicutto. Povedal, že bude rád, ak problémy občanov začnú riešiť aj poslanci a pripomenul, že takáto kancelária existovala už v roku 2003. „Vtedy ju okrem jedného poslanca nenavštevoval nikto a keď sme dali spraviť výpisy návštev internetového serveru, že kde bol, tak vôbec sa jeho návštevy netýkali samosprávnych činností.“

Ako budú priestory na stretávanie občanov a poslancov fungovať zatiaľ nie je jasné. Diskutovalo sa najmä o ich umiestnení, najviac pravdepodobnou možnosťou sú mestské priestory na Kukučínovej ulici. Režim fungovania aj finančné prostriedky majú riešiť samotní poslanci.

„Moja predstava je taká, aby poslanecká kancelária začala fungovať čo najskôr, takže v priebehu najbližšieho mesiaca, maximálne dvoch si pripravíme štatút, na základe ktorého bude fungovať,“ povedal Michal Hynek a dodal: „Úprimne dúfam, že záujem zo strany poslancov bude, pretože záujem občanov o fungovanie mesta je.“

Text a foto: Martin Palkovič