Samospráva

Mesto predáva toalety, ich prestavbu obmedzujú pamiatkári

By 12. októbra 2013No Comments

Objekt je na atraktívnom miest v centre, jeho prestavbu však nepovolia pamiatkári. Nachádza sa totiž v mestskom parku, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Na predaj sú aj bývalé verejné toalety na Staničnej ulici.

[singlepic id=48149 w=520 h=340 float=center]

 

Zastupiteľstvo schválilo návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže po tom, ako bola pred niekoľkými mesiacmi zrušená pôvodná funkcia oboch stavieb. Prípadní záujemcovia ich môžu zmeniť na obchody alebo kaviarne, ale využitie objektu na Winterovej ulici je do značnej miery obmedzené.

Radnica už mala záujemcu, ktorý chcel toalety stojace na okraji metského parku prestavať na cukráreň. Pamiatkári však nesúhlasili, pretože projekt počítal s nadstavbou. Krajský pamiatkový úrad Trnava stanovil, že pôvodné rozmery musia byť zachované, iba strecha môže slúžiť ako terasa. Stavebné úpravy sú povolené iba vo vnútri objektu.

Hodnota oboch budov bola stanovená znaleckým posudkom. Za toalety na Winterovej ulici chce radnica najmenej 9 100 eur, minimálna cena záchodov na Staničnej je o 200 eur vyššia.

Prevádzka oboch verejných záchodov stála samosprávu v roku 2011 takmer 29-tisíc, spoločné tržby dosahovali vtedy 1 300 eur.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972