Mesto Piešťany chystá novú web stránku, domáce firmy o tom nevedia

Mesto Piešťany chystá novú web stránku, domáce firmy o tom nevedia

21. októbra 2014 Off Od

Internetová prezentácia radnice by mala v najbližších mesiacoch dostať novú tvár. Na zákazke v hodnote takmer 4 500 eur už pracuje firma Galileo Corporation s.r.o., s ktorou uzavrelo Mesto Piešťany zmluvu začiatkom septembra. Piešťanské firmy o tom, že radnica pripravuje nový web zväčša ani netušili.

internet-pocitac

REKLAMA

kia akcia

Podľa zmlúv by firma mala spracovať grafický návrh nového webu do šiestich týždňov od dodania všetkých pokynov a podkladov. Po schválení grafiky má následne šesť týždňov na dokončenie a odovzdanie internetovej prezentácie.

Mesto vyhlásilo súťaž na grafický návrh svojho webu už pred dvomi rokmi. Vyhrala ju bratislavská firma Space in s. r. o., ktorá získala odmenu 400 eur. Či bude do novej podoby web stránky zapracovaný tento vizuál, nie je jasné.

Zástupcovia nami oslovených piatich piešťanských spoločností, ktoré sa zaoberajú tvorbou web stránok, o príprave novej internetovej prezentácie až na jednu výnimku nevedeli. Radnica sa v tejto veci oficiálne na žiadnu z piatich nami oslovených tunajších firiem neobrátila. Informácie o zverejnení súťaže na tvorbu nového webu sa nám na www.piestany.sk nepodarilo nájsť  a  po kauze Star EU hovorca mesta odmieta odpovedať na naše otázky.

Firma Galileo Corporation má skúsenosti s tvorbou internetových prezentácií pre české samosprávy. Jej web stránky získali niekoľko ocenení v súťaži Zlatý erb. Do nového webu piešťanskej radnice má okrem jeho bežných súčastí (úradná tabuľa, povinné zverejňovanie, podujatia, kontakty, vyhľadávanie) zapracovať aj novinky ako diskusné fórum alebo mapový systém. Jeden z modulov umožní prehľadnejšie zobrazenie, ktoré poslúži najmä seniorom. Ďalší dokáže pomocou syntézy reči predčítať zadaný text. Responzívny web dizajn zabezpečí, aby sa stránka korektne zobrazovala aj na mobiloch a tabletoch.

Celkové náklady na tvorbu novej webovej prezentácie sú vyčíslené na 4 463 eur. Za prevádzku stránky a poskytovanie ďalších webhostingových služieb bude samospráva platiť 1 500 eur ročne.

Radnica už odštartovala aj proces verejného obstarávania na projekt e-Mesto Piešťany, ktorý financuje z dotácie od ministerstva financií v hodnote približne 700-tisíc eur. Do konca budúceho roka by vďaka tomu mohli Piešťanci komunikovať so samosprávou elektronicky. Napríklad priznanie a platenie dane z nehnuteľnosti alebo poplatkov za komunálny odpad a drobné stavby budú realizovať prostredníctvom internetu.

(red)

REKLAMA

barmanka