Mesto odovzdávalo ocenenia. Osvaldíková zažila standing ovation

31. mája 2013 Off Od

Tanečníčku, ktorá tento rok oslávi 98 rokov, dojalo ocenenie za celoživotný prínos k slzám. Cenu mesta Piešťany si prevzala na pódiu Domu umenia počas slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva 30. mája spolu s ďalšími laureátmi. Primátor Remo Cicutto pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch odovzdal aj čestné občianstva.

[singlepic id=43341 w=520 h=340 float=center]

 

Dostali ich výtvarník Dušan Junek, profesor Jozef Rovenský, divadelník Stanislav Štepka, odborník na vodohospodárstvo Bertold Miček a riaditeľ Chirany Miroslav Nerád. Poslední dvaja menovaní in memoriam. Súčasťou ocenenia bola kópia sochy rytiera Rolanda, ktorá stojí na budove bývalého obecného úradu (dnes ZŠ sv. Márie Goretti) na Štefánikovej ulici.

Cenu mesta Piešťany, ktorú samospráva udeľuje za tvorivé výsledky, rozvoj alebo jeho propagáciu mesta si odniesli ochranca prírody František Bača, organizátor Piešťanských Zlatých stúh Ján Horňák, riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa, prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušnák, učiteľka tanca Oľga Osvaldíková, architekt Bohuslav Pernecký a pedagogička Daniela Tarasovičová.

Primátor sa rozhodol oceniť aj niekoľko veľkých súkromných firiem pôsobiacich v našom meste. Medzi prvými to boli Slovenské liečebné kúpele Piešťany, AGE a Domoss.

Ešte pred udeľovaním cien požiadal o slovo Jozef Beňačka, mestský poslanec a riaditeľ Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. V mene rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda odovzdal občanom mesta v zastúpení primátorom zlatú medailu univerzity. Prítomných pozdravili aj delegáti z partnerských miest. Od zástupcu Hajdúnánásu prevzal Remo Cictto mestskú vlajku, od delegácie z Ustrone umelecké dielo znázorňujúce Piešťany

[nggallery id=2319]

Text a foto: Martin Palkovič