Lektorov vzdelávacích kurzov pre seniorov vyberá samospráva bez verejného obstarávania. Dostanú 13,49 eura na hodinu, pričom im z tejto sumy odpočítajú odvody. Z európskych fondov na to získala radnica 120-tisíc eur. Seniori môžu navštevovať napríklad kurzy finančnej a právnej orientácie, počítačovej gramotnosti a angličtiny.

Výučba má začať na prelome februára a marca. Celkovo sa do nej zapojí 130 ľudí. Už teraz eviduje mestský úrad 50 náhradníkov. Oslovili ich prostredníctvom inzerátu v AB Piešťany.

„Lektori sú vybraní na základe životopisu vhodného na daný typ kurzu,“ informovala hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová a dodala, že výberové konania sa až na dve výnimky neuskutočnili pretože ide o dohody o vykonaní práce, na ktoré nie je tento druh verejného obstarania potrebný. „Výberové konanie je na prvé dva kurzy, na garantov a tvorcov vzdelávacej aktivity.“

REKLAMA

Ak má niekto záujem vzdelávať seniorov mal by sa prihlásiť na referáte stratégie mestského úradu. Výzva pre potenciálnych lektorov nebola zverejnená. Kvalifikáciu uchádzačov musí schváliť agentúra ministerstva školstva. Mesto podľa hovorkyne oslovilo vzdelávacie organizácie v Piešťanoch telefonicky. Všetky postupy prebiehajú na základe pokynov ministerstva a musia ich dodržiavať všetky samosprávy, ktoré dostanú na tieto účely dotácie.

Vzdelávanie seniorov bude prebiehať v Mestskom kultúrnom stredisku, v Mestskej knižnici, v klube seniorov Aksen, ale aj v ďalších súkromných priestoroch. Tie radnica vybrala na základe prieskumu trhu.

Náklady na jednotlivé kurzy samospráva nezverejnila. Takmer 79-tisíc eur z celej dotácie je určených na samotné vzdelávanie a takmer 17 423 eur je vyhradených na technické zabezpečenie. Náklady na projekt dosiahli výšku 119 462 eur, 95% je hradených formou nenávratného finančného príspevku, zvyšok z mestského rozpočtu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972