Projekt Aktívne starnutie seniorov začne neskôr, dôvodom je opakovanie výberového konania na nájom priestorov. Cenové ponuky môžu záujemcovia posielať do 10. marca.

Odborné kurzy pre dôchodcov mali začať na prelome februára a marca. Prihlásilo sa na ne viac ľudí, ako mohla radnica prijať. Na 130 miest má aj 50 náhradníkov.

„Prosíme účastníkov vzdelávacích kurzov v projekte Aktívne starnutie seniorov v meste Piešťany o pochopenie zložitosti a početnosti procesov verejného obstarávania, bez ktorých nie je možné začať s kurzami. Začiatok aktivít bude nahlásený mesiac dopredu,“ oznámila dnes samospráva na svojej web stránke.

REKLAMA

PN-KY_banner_Stella 04032014

Seniori sa majú učiť pracovať s počítačom, získať znalosti z oblasti financií, práva, verejnej správy, ale aj angličtiny a zdravého životného štýlu. Pripravená je pre nich napríklad muzikoterapia, spoločenské tance, kurzy vyšívania, háčkovania aj záhradkárstva.

Náklady na projekt dosiahli takmer 120-tisíc eur. Až 95% z nich financuje Európska únia prostredníctvom nenávratného finančného príspevku, zostatok platí samospráva.

Tá dnes na svojej web stránke zverejnila aj výzvu na predloženie cenovej ponuky k nájmu priestorov, v ktorých by sa mohli uskutočniť spomínané kurzy. Kritériom výberu je najnižšia cena.

Pôvodne malo vzdelávanie seniorov prebiehať v Mestskom kultúrnom stredisku, v Mestskej knižnici a v klube seniorov Aksen, ale aj v ďalších súkromných priestoroch. Tie radnica vybrala na základe prieskumu trhu.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič/ts

 

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972