Samospráva

Kultúrna komisia zákaz hudby na moste zamietla

By 13. marca 2013No Comments

Napriek tomu, že kúpeľným hosťom údajne vadí iba jeden hudobník, radnica navrhovala zakázať vystupovanie na Kolonádovom moste pre všetkých. Problém by mohla vyriešiť dohoda.

[singlepic id=40521 w=520 h=340 float=center]

 

„Kolonádový most a socha Barlolámača sú symbolmi kúpeľného mesta Piešťany, preto Kultúrna a názvoslovná komisia mestského zastupiteľstva jednoznačne odmietla zrušenie zákonnej možnosti prezentácie pouličných aktivít v oblasti výtvarnej a hudobnej,“ informoval predseda komisie a mestský poslanec Martin Valo (nezávislý) o výsledkoch zasadnutia z 11. marca.

Návrh, pomocou ktorého chce radnica vylúčiť Kolonádový most zo zoznamu miest určených na voľné pouličné aktivity slobodných umelcov, musia prerokovať aj ďalšie komisie. Až potom by sa mal dostať na program mestského zastupiteľstva.

Návštevníkom podľa vedenia kúpeľov vadí konkrétny interpret. „Žiadali Mesto Piešťany o zakročenie len voči jedinej osobe, ktorá iste nie je hudobníkom a denne svojimi falošnými a najmä príliš hlučnými tónmi obťažuje hosti z najluxusnejšieho hotela v tomto regióne,“ píše sa v stanovisku, ktoré v mene Slovenských liečebných kúpeľov poskytla médiám spoločnosť Mediaproconsulting.

„Ak sa vyskytne nadmerný a pravidelný hluk na moste, vie sa to riešiť ústnym dohovorom s umelcom, ale aby sme jednou ranou zakázali to, čo je na moste okrem Barlolámača a sklených leptov Martina Benku výnimočné, sa mi zdá naozaj veľmi rýchlo šité zo strany mesta voči kúpeľom, kde sme malý akcionár,“ povedal Martin Valo.

Uznal, že hudba juhoamerického interpreta, ktorý na Kolonádovom moste najčastejšie vystupuje, sa šíri do veľkej diaľky. Na základe vzájomnej dohody by si však mohol vybrať iné miesto na moste, tak aby boli spokojné obe strany.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972