Križovatka na Dlhej je bezpečnejšia, ďalšie opravy pred dokončením

Križovatka na Dlhej je bezpečnejšia, ďalšie opravy pred dokončením

10. októbra 2014 Off Od

V týchto dňoch finišujú stavebné práce na uliciach Meštianska a Komenského. Na oboch komunikáciách je už nové vodorovné dopravné značenie. Spolu stáli tieto rekonštrukcie takmer 229-tisíc eur. Bezpečnejší prechod na Dlhej ulici vyšiel radnicu na 31 900 eur.

[singlepic id=59062 w= h= float=center]

REKLAMA

kia akcia

Spomalenie automobilovej dopravy je tam riešené pomocou stredových deliacich ostrovčekov, čím došlo k zúženiu jazdných pruhov v týchto miestach na tri metra. Rýchla jazda áut po minuloročnej rekonštrukcii vozovky prekážala najmä miestnym obyvateľom. Existovala tiež obava, s kolízie vozidla a cyklistu, ktorý by sa na cestu spustil z chodníka okolo potoka Dubová.

Tomu má predísť osadenie zábradlia po celej dĺžke medzi priechodmi pre chodcov. K bezpečnosti tiež prispejú nové stožiare verejného osvetlenia, ktorých cieľom je vyššia viditeľnosť ľudí na priechodoch.

Stavebné práce v hodnote takmer 32-tisíc eur realizovala na základe výsledkov verejného obstarávania piešťanská firma Ing. Anton Čaniga – ACIS.

Tesne pred dokončením sú rekonštrukcie ciest na Meštianskej a Komenského. Prvá zákazka mala hodnotu 126-tisíc eur. Za tieto peniaze realizovala firma Ze-Pra Zlaté Moravce nový povrch komunikácie, 12 pozdĺžnych parkovacích miest a povrch chodníkov zo zámkovej dlažby. Ulica bude mať aj nové osvetlenie.

Na Komenského rozšírili cestu, aby umožnili radenie vozidiel do križovatky s Krajinkskou a vybudovali nové zástavkové pruhy pre MHD. Taktiež vzniklo 22 pozdĺžnych parkovacích stojísk a nový chodník zo zámkovej dlažby. Stálo to 102 850 eur. Stavebné práce realizovala firma Stavokomplet spol. s r.o. Stará Turá.

Text a foto: Martin Palkovič