Samospráva

Krajský úrad je proti zmenám v Malej vrbine. Rozhodnú poslanci

By 28. marca 2012No Comments

Jednou z tému tretieho zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v Mestskej knižnici  29. marca, bude aj informácia o obstarávaní aktualizácie územného plánu Piešťan.

[singlepic id=15321 w=320 h=240 float=left]Zastupiteľstvo vlani rozhodlo o príprave zmien funkčného využitia pozemkov v Malej vrbine, na Vážskom ostrove a v lokalite Heinola. Proti sa postavil Krajský úrad životného prostredia Trnava, ktorý požiadal, aby boli tieto pozemky z návrhu aktualizácie územného plánu vypustené. V opačnom prípade má byť vypracovaný špeciálny posudok, ktorý rozhodne o vplyve prípadných zmien na životné prostredie.

Vypracovanie posudku však predĺži celý proces aktualizácie územného plánu o päť mesiacov a jeho cena môže dosiahnuť 10-tisíc eur. Mestskí poslanci by preto mali rozhodnúť, či problematické lokality z návrhu vypustia. Ak nie, musia v mestskom rozpočte nájsť peniaze na vypracovanie posudku. Druhou alternatívou je, aby si posudok zaplatili vlastníci dotknutých pozemkov, ktorí o zmenu využitia požiadali.

Informácia o obstaraní zmien a doplnkov územného plánu už prešla mestskou radou a komisiami. Rada zobrala materiál na vedomie. Odporučila zabezpečiť spracovanie posudku a financovať ho z rozpočtu. Podľa finančnej a podnikateľskej komisie by mali posudok uhradiť vlastníci dotknutých pozemkov. Komisia pre rozvoj mesta odporučila, aby boli návrhy na zmenu funkčného využitia Malej vrbiny, Vážskeho ostrova a Heinoly z aktualizácie územného plánu vypustené.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972