Kraj chce zrušiť takmer dvesto autobusových spojov

Kraj chce zrušiť takmer dvesto autobusových spojov

24. októbra 2014 Off Od

Škrty sa môžu dotknúť aj cestujúcich z Piešťan a okolitých obcí. O pláne redukovať spoje informovala župa poslancov na stredajšom zasadnutí krajského zastupiteľstva. Predseda Tibor Mikuš navrhuje, aby niektoré spoje dotovali obce a mestá. S ich zástupcami chce o tom rokovať budúci týždeň.

autobus stanica

REKLAMA

kia akcia

Podľa informácie, ktorú dostali poslanci, plánuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) od polovice decembra zrušiť 196 autobusových spojov. Všetky z nich využíva priemerne menej ako osem cestujúcich.

Ak bude tento plán realizovaný ľudia sa napríklad nedostanú z Piešťan na Hubinu v sobotu ráno. Rovnako by mal prestať premávať aj autobus z Prašníka do Vrbového, ktorý doteraz chodil každý pracovný deň o 5.23 h. Skončiť má aj prvý nedeľný spoj medzi Madunicami a Piešťanmi. Z obce odchádza tesne po piatej ráno.

O rušení autobusových spojov sa v zastupiteľstve dlho diskutovalo. Predseda TTSK Tibor Mikuš plán obhajoval poklesom cestujúcich a šetrením finančných prostriedkov. Župa je však podľa jeho slov otvorená dohode s obcami, ktoré by mohli málo vyťažené spoje financovať.

Župa prispieva na prepravu osôb vo verejnom záujme trom autobusovým spoločnostiam. Aktuálne škrty sa majú dotknúť najmä spojov, ktoré prevádzkuje SAD Trnava. Redukcia u ostatných dvoch prepravcov bola podľa Úradu TTSK realizovaná v minulosti.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

barmanka