Samospráva

Komunálne voľby sa blížia, prvý z kandidátov zvolal oficiálnu tlačovku

By 20. septembra 201021 septembra, 2010No Comments

V piatok 17. septembra zvolal prvý z kandidátov na funkciu primátora mesta Piešťany oficiálnu tlačovú konferenciu, na ktorej oznámil svoju kandidatúru. Bol ním Martin Valo, súčasný poslanec MsZ mesta Piešťany za stranu Smer, ktorý chce v nadchádzajúcich voľbách kandidovať ako nezávislý. Už dávnejšie oznámil prostredníctvom sociálnej siete Facebook svoju kandidatúru za stranu Smer Miloš Tamajka, riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch. Súčasný primátor Remo Cicutto plánuje podľa všetkého opäť kandidovať ako nezávislý a momentálne zbiera 400 podpisov, ktoré mu to umožnia. Podľa našich informácií sa rozhodla pre kandidatúru aj poslankyňa NRSR za SDKÚ-DS Katarína Cibulková, aj keď oficiálne túto informáciu nepotvrdila.

[singlepic id=4150 w=320 h=240 float=left]Martin Valo, ktorý je v Piešťanoch určite známou osobou, pracuje v Mestskom kultúrnom stredisku Piešťany ako galerista. Aj keď je členom strany Smer a za túto stranu je v súčasnosti poslancom MsZ, požiadal o vystúpenie zo strany a rozhodol sa kandidovať ako nezávislý občiansky kandidát. Od piatku 17. septembra 2010 začal taktiež so zberom 400 podpisov, ktoré na to potrebuje. Desať týždňov pred voľbami zhrnul svoje priority do desiatich bodov, kde dominuje podľa neho potreba, aby boli Piešťany bezpečným mestom, a aby v nich bol poriadok. Energiu miestnych občanov chce využiť pre to, aby Piešťany boli zdravým mestom. Chce [singlepic id=4149 w=320 h=240 float=right]taktiež, aby väčšia pozornosť bola venovaná mestskému parku, ktorý by mal prejsť podľa neho rekonštrukciou. Spomenul taktiež bolesť Piešťancov v podobe chýbajúceho kúpaliska a jeho predstava je, že by sa schválený projekt výstavby kúpaliska v mestskom parku dal realizovať pomocou úverov. Keďže Piešťany majú dobrý rating, mohli by si podľa neho finančné prostriedky pomerne výhodne požičať. Mládeži plánuje priniesť “cooltúru“ a šport a seniorom chce ísť v ústrety. Tak ako je to momentálne trendom, chcel by taktiež získať viac peňazí na realizáciu projektov z grantov. Na otázku z akých zdrojov financuje kampaň odpovedal: „Kampaň financujem z vlastných zdrojov a v mesiaci máj som si zobral úver v banke.“

Podrobnejšie informácie o predstave Martina Vala, o tom čo by sa podľa neho malo urobiť v Piešťanoch a čo by boli jeho priority v prípade zvolenia za primátora, získate na stránke www.valo2010.sk, ktorá by mala byť funkčná a naplnená informáciami v priebehu tohto týždňa.

Autor: ht    Foto: hug(o)photo agency – Tomáš Hudcovič

[singlepic id=4148 w=320 h=240 float=center]

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972