Kolonáda mešká pol roka. Termín dokončenia je neznámy

26. apríla 2012 Off Od

Rekonštrukciu piešťanskej Kolonády od začiatku sprevádzajú problémy. Dodávateľskej firme sa nepodarilo splniť ani posunutý termín dokončenia, ktorým bol 15. apríl. Mesto má podľa zmluvy právo na sankcie.

[singlepic id=19670 w=320 h=240 float=right]Ako informovala vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká z celkového objemu prác je v súčasnosti vykonaná, prebraná a zaplatená asi jedna tretina: „Neukončené a rozpracované sú obklady stĺpov, oprava a výmena dlažby, oprava omietok, nátery kovových konštrukcii, vybratie a uloženie obrubníkov.“

Pôvodne odhadované náklady na opravu Kolonády boli 120-tisíc eur. Najnižšiu ponuku, 96 394 eur dala v elektronickej aukcii firma Eurobilding a. s. Zdržanie stavebných prác mal spôsobiť subdodávateľ. V súlade so zmluvou však bude musieť Eurobilding zaplatiť necelých 100 eur za každý deň omeškania. „Dodávateľ sa ospravedlnil, že termín nestihol a tým spôsobil mestu komplikácie a vymenil subdodávateľa. Reálny termín ukončenia prác nám zatiaľ nie je známy,“ povedala Eva Pobjecká.

Na priebeh rekonštrukcie sa už v októbri sťažovala poslancom Naďa Mikolášiková, ktorá má pod Kolonádou prevádzku: „Brúsenie dlažby je náročné a myslím si, že v tomto prípade úplne zbytočné. Benátska dlažba pôsobí dobre, lebo je tvorená z rôznofarebných kameňov, ktoré sem tam chýbajú, čo sa však dá doplniť. Prebrúsenie spôsobí len to, že sa bude v zime zbytočne kĺzať.“ V decembri bol s priebehom a kvalitou rekonštrukcie nespokojný aj mestský úrad. S dodávateľom sa vtedy dohodli na posunutí termínu dokončenia na 15. apríla.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA