Samospráva

Knižnica zostáva pre verejnosť zatvorená

By 20. januára 2012No Comments

Čitatelia sa do knižnice nedostanú ani vo februári. Napriek tomu, že termín jej otvorenia pre verejnosť sa už trikrát posunul, stavebné práce nemeškajú.

[singlepic id=20474 w=320 h=240 float=left]„Zmluva s dodávateľom s termínom realizácie 6 mesiacov odo dňa odovzdania staveniska je nezmenená. V zmluve je klauzula o možnosti predĺženia termínu pokiaľ teploty klesnú pod 5 stupňov a nebude možné stavebné práce vykonávať,“ uviedla vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká. Rekonštrukcia sa začala v septembri. Do 1. novembra prebiehali práce počas plnej prevádzky knižnice. Potom ju pre verejnosť zavreli na jeden mesiac. Posledný oznam na webe knižnice hovorí, že bude zatvorená do 29. februára.

„Pri výmene presklených stien sme prítomnosť verejnosti vylúčili. Nebolo možné zabezpečiť plynulosť prác a súčasne bezpečnosť, hlavne detí. Taktiež bolo potrebné odpojiť informačný systém a samotný knižničný fond musel byť zabezpečený proti vlhkosti a prachu,“ vymenovala dôvody zatvorenia knižnice Eva Pobjecká.

[singlepic id=21162 w=320 h=240 float=right]V januári podľa jej slov začnú práce aj na inštalovaní výťahu. Majú trvať tri mesiace a môžu prebiehať počas čiastočného fungovania knižnice. Výťah nie je súčasťou projektu rekonštrukcie, ktorý financuje Európska únia. Radnica ho hradí z vlastného rozpočtu a súťaž na jeho stavbu ukončili až koncom roka.

Podľa Evy Pobjeckej sú zatiaľ hotové práce na kotolni a streche. „Prebieha zateplenie plných stien a výmena presklených. Zo stavebných prác bude potrebné dokončiť detaily spojenia podlahy, stropov, stien s novým obvodovým plášťom, vonkajšie prepojenie plných stien s presklenými, vymeniť vstupné dvere. Následne je potrebné priestor vyčistiť, vymaľovať a spojazdniť informačný systém,“ uzavrela E. Pobjecká.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972