Kaliňák chce zmeniť bývalé učilišťe na úrady ESO

Kaliňák chce zmeniť bývalé učilišťe na úrady ESO

6. februára 2014 Off Od

Efektívnu, spoľahlivú a otvorenú verejnú správ (ESO) pre Piešťany chce minister vnútra vybudovať v priestoroch vodohospodárskeho učilišťa na Komenského ulici. So žiadosťou o prevod sa obrátil na vlastníka objektu, ktorým je Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

uciliste

Krajských poslancov o tom včera informoval župan Tibor Mikuš. Zastupiteľstvo vo svojom uznesení túto iniciatívu privítalo.

Minister vnútra listom požiadal, aby bol tento nehnuteľný majetok prevedený do vlastníctva štátu. Finančné podmienky prevodu špecifikované neboli. Podľa predsedu TTSK hľadala župa záujemcu o tento majetok v uplynulých „troch až štyroch rokoch minimálne desaťkrát.“

V škole sa prestalo vyučovať v roku 2007. Na verejnosť prenikol zámer zmeniť učilište na fakultu cestovného ruchu, ani to však nevyšlo.

„Dám pripraviť všetky kroky k tomu, aby sme to podporili. Ide o koncentráciu určitých zložiek štátu do jedného miesta,“ povedal krajským poslancom Tibor Mikuš. Remo Cicutto (nezávislý) to privítal a dodal, že tento objekt z pozície primátora v minulosti označil za vhodný na vybudovanie integrovanej štátnej správy na jednom mieste.

„V rámci ESO je potrebné sústrediť všetky štátne inštitúcie do jedného celku, bohužiaľ v Piešťanoch je to v nevyhovujúcom stave,“ povedal poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD), ktorý je aj riaditeľom tunajšieho úradu práce.

Ostatných kolegov poprosila o podporu aj Iveta Babičová (SDKÚ-DS). Zastupiteľstvo nakoniec informáciu o tomto zámere vzalo na vedomie. O prípadnom prevode rozhodnú krajskí poslanci na jednom zo svojich ďalších zasadnutí.

Text: Martin Palkovič Foto: archív