Samospráva

Hľadajú nového riaditeľa Centra voľného času Ahoj

By 15. januára 2013No Comments

Ešte týždeň majú na posielanie príhlášok do výberového konania záujemcovia, ktorí chcú viesť Centrum voľného času Ahoj. Jeho doterajšiu riaditeľku Katarínu Babičovú navrhla koncom februára minulého roka odvolať školská rada.

[singlepic id=22693 w=520 h=340 float=center]

 

Medzi požiadavkami na uchádzačov o toto miesto je päť rokov pedagogickej praxe, príslušná atestácia, bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť a ovládanie štátneho jazyka. Výberová komisia rozhodne aj na základe koncepcie rozvoja centra voľného času, ktorú musia všetci uchádzači vopred pripraviť. Čas na to majú do 23. januára.

Katarína Babičová pôsobila na pozícii riaditeľky CVČ Ahoj iba šesť mesiacov. Na základe kontroly, ktorú inicioval mestský poslanec Michal Hynek (Smer-SD), ju navrhla odvolať školská rada. Za hlasovali štyria členovia – zástupcovia radnice. Zdržali sa zástupcovia rodičov a zamestnancov.

Medzi nedostatkami, ktoré odhalila kontrola, bolo nezaplatené školné od niektorých detí, chýbajúce výpisy trestov externých zamestnancov a pracovná dohoda so 16-ročnou lektorkou moderného tanca.

Katarína Babičová bola dlhodobo práce neschopná. Meno jej nástupcu by malo byť známe v najbližších týždňoch.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972