Futbalový štadión má nového nájomcu

15. októbra 2013 Off Od

Ešte v lete hrozilo, že trávnik aj zázemie pre športovcov budú chátrať. Po odchode predchádzajúceho nájomcu totiž nebolo dlho nikoho, kto by sa piešťanského futbalu ujal.

[singlepic id=19869 w=320 h=240 float=left] Po októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva je jasné, že štadión nebudú musieť do svojej správy zobrať Služby mesta Piešťany (SMP). Prejavilo oň záujem občianske združenie PFK, ktoré chce udržať futbal v našom meste. Prioritou jeho štatutára Róberta Studeného a manažéra Juraja Vala je mládež a výchova hráčov. Piešťancov chcú naučiť fandiť tomuto športu.

Samosprávu požiadali o uzatvorenie podobnej zmluvy ako mal predchádzajúci nájomca, ale bez povinnosti investovať do štadióna. Zaviazali sa vykonávať len bežné opravy a žiadajú, aby sa o úpravu atletickej dráhy starali SMP.

Mesto tiež zaplatí opravu strechy na budove, v ktorej bol kedysi hotel a reštaurácia. Tú bude nový nájomca prevádzkovať zatiaľ iba v minimálnej miere. Aj preto by mali byť energetické náklady na prevádzku štadióna menšie. Radnica ich preplatí maximálne do výšky 30-tisíc eur ročne. Výška nájmu je symbolická – 1 euro ročne.

Doplnené (15. októbra o 12.30 h): Služby mesta Piešťany sa budú o atletickú dráhu starať iba do konca tohto roka, pretože príspevok vo výške 1 000 eur/rok na túto činnosť vyčerpal predchádzajúci nájomca. Mesto preplatí novému nájomcovi náklady na energie do výšky ich skutočnej spotreby, ale maximálne 30-tisíc eur ročne. Ak budú náklady na energie nižšie, rozdiel zostáva samospráve, nie nájomcovi.

Text: Martin Palkovič

REKLAMAijav-ucto