Samospráva

Dotáciu na prevádzku Evy mestská rada neodporučila schváliť. Rozhodne zastupiteľstvo

By 21. júna 201222 júna, 2012No Comments

Vodnopólisti aj tento rok žiadajú o dotáciu na letnú prevádzku kúpaliska Eva. Zahájili ju, ale peniaze zatiaľ nemajú isté. Rozhodnú o nich poslanci 28. júna. Mestská rada im však neodporučila dotáciu udeliť.

[singlepic id=14175 w=320 h=240 float=right]Vyplýva to zo zápisu z jej zasadnutia, ktoré sa uskutočnilo 19. júna. Zo siedmich členov mestskej rady boli traja za a štyria sa zdržali hlasovania.

Všetkých sme oslovili 20. júna, v deň zverejnenia uznesení z rokovania mestskej rady, prostredníctvom kontaktných e-mailov, ktoré sú uvedené na mestskom webe. Pýtali sme sa na to ako hlasovali, prečo sa tak rozhodli hlasovať, a čo si myslia o ponuke Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany na dlhodobý prenájom Evy. Zatiaľ na tieto otázky odpovedali dvaja.

Juraj Brna (nezávislý) uviedol, že hlasoval za poskytnutie dotácie: „Som názoru, že aj v meste Piešťany by malo byť obyvateľom a návštevníkom umožnené kúpať sa v bazéne. Týmto sa pomôže výboru pri Vodnopólovom klube, ktorý zobral na seba bremeno prevádzky kúpaliska.“

Poslanec ďalej privítal ponuku na prenájom: „Som potešený touto aktivitou. Pretože toľko spomínaný projekt pri futbalovom štadióne je zo zdrojov mesta nerealizovateľný. Nie som za tak vysoký úver ani PPP projekt na objekt, ktorý bude slúžiť 3-4 mesiace v roku a na nevhodnom mieste. Pritom asi 700 m vzdušnou čiarou bude chátrať objekt (skončí ako Slovan?), ktorý za asi štvrtinu ceny nového bazéna je možné rekonštruovať a je tam potenciál aj na celoročnú prevádzku,“ dodal Juraj Brna.

Odpoveď poslanca Jozefa Beňačku (nezávislý) prinášame v plnom znení, o ktoré požiadal: „Nie je kam ponáhľať (prečo už do zajtra odpovede…) a nevidím dôvod odpovedať priamo vám. Občania si zaslúžia, aby sa odpovede na vaše otázky, ako aj mnohé ďalšie informácie ohľadom bazénov a mesta dozvedeli priamo odo mňa a ostatných členov mestskej rady (ako aj od všetkých poslancov) na mestskom zastupiteľstve budúci týždeň a nie sprostredkovanie cez webovú stránku, ktorá si robí ambície posudzovať aktivity mesta miesto mestského zastupiteľstva.“

Klub vodného póla Kúpele Piešťany sprístupnil kúpalisko Eva verejnosti 4. júna. V minulých rokoch vždy na letnú prevádzku dotáciu od radnice získal. Potrebné financie poslanci vyčlenili z mestského rozpočtu aj tento rok. Definitívne o dotácii rozhodnú 28. júna.

V prípade, že obdržíme aj odpovede ďalších členov rady, budeme článok aktualizovať.

Text a foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972