Dotácie rozdelili podľa odporúčania komisií – okrem jednej

Dotácie rozdelili podľa odporúčania komisií – okrem jednej

4. mája 2015 Off Od PNky.sk

Na štvrtkovom rokovaní mestského zastupiteľstva (30.4.) poslanci schvaľovali aj dotácie fyzickým a právnickým osobám. Vo všetkých návrhoch sa primátor i poslanci stotožnili so stanoviskami komisií okrem jedného – dotácia v oblasti podpory regionálneho rozvoja a zamestnanosti, kde namiesto dvoch odporúčaných žiadateľov, ktorí spĺňali podmienky dotácie, vybrali iba jedného.

kupalisko eva 2014 1 - kópia

Financie vo výške 15-tisíc eur najskôr komisia pre financie a podnikanie odporučila rozdeliť medzi Klub vodného póla na letnú prevádzku kúpaliska EVA (12500 €) a neziskovú organizáciu ProPolis na projekt Nápady pre mesto vo výške 2500 €. Na minulotýždňovom rokovaní sa na návrh Tomáša Hudcoviča poslanci rozhodli, že celá dotácia poputuje Klubu vodného póla. Podporu projektu ProPolis odporučí v druhom kole v prípade otvorenia rozpočtu nová Komisia pre stratégiu a rozvoj, ktorá zatiaľ nedostala pridelené finančné prostriedky na dotácie.

Žiadateľov a výšku podpory mesta nájdete na stránke www.piestany.sk, a tiež v našom článku: Poslanci budú schvaľovať aj dotácie, pozrite si návrhy komisí.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

 

-red-