Samospráva

Dotácia na prevádzku Evy prešla komisiou

By 12. marca 2012No Comments

Vo februári schválené dotácie pre subjekty pôsobiace v oblastiach zdravotníctva, charity, kultúry, ekológie a školstva neriešili každoročný príspevok radnice na letnú prevádzku kúpaliska Eva. Finančná komisia o ňom hovorila až na svojom zasadnutí 6. marca.

[singlepic id=14180 w=320 h=240 float=left]Okrem iného odporučila zverejniť výzvu na predloženie žiadostí o dotácie pre oblasť Podpora regionálneho rozvoja a zamestnanosti. Práve z tohto programu je každoročne financovaná letná prevádzka Evy. O dotáciu pravidelne žiada Klub vodného póla Kúpele Piešťany.

Ďalej finančná komisia odporučila návrh zmeny mestského rozpočtu. Z plánovaného prebytku na tento rok má ísť 35-tisíc eur do rozpočtovej položky na dotácie. O prebytočných prostriedkoch rozpočtu sa hovorilo ako o možnej dotácii. Členovia komisie vodnopólistov vyzvali, aby na rokovanie mestskej rady a zastupiteľstva predložili účtovné výkazy a vyúčtovanie vlaňajšej dotácie.

V minulom roku im poslanci pridelili 49-tisíc. Vyše 2-tisíc eur klub radnici vrátil. V tomto roku vodnopólisti žiadajú 42-tisíc. O tom, či prostriedky na letnú prevádzku kúpaliska Eva dostanú rozhodne zastupiteľstvo.

Pozrite si video z vlaňajšieho otvorenia letnej sezóny ne Eve:

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=ggePmKDhBek[/youtube]

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972