Do župného parlamentu chcú ísť najmä mestskí poslanci

7. októbra 2013 Off Od

Po novembrových voľbách by viacerým členom piešťanského zastupiteľstva mohla pribudnúť nová funkcia. Politické strany už zverejnili zoznamy svojich nominantov. Tie ešte nie sú oficiálnymi kandidátskymi listinami, mená nezávislých zatiaľ volebné komisie neoznámili.

[singlepic id=7525 w=320 h=240 float=left]O priazeň voličov sa v okrese Piešťany pobije päť zástupcov Smeru s rovnakým počtom nominantov koalície KDH a SDKÚ. Strany SaS a OKS majú jedného spoločného kandidáta rovnako ako SNS.

Za Smer-SD idú do krajských volieb mestskí poslanci Milan Gajdoš, Eva Kolláriková, Milan Máček a Miloš Tamajka. Päticu dopĺňa okresný podpredseda strany Ján Horváth. Predsedníčka Mária Beňová sa o miesto v župnom parlamente nebude uchádzať rovnako ako predsedníčka miestneho zväzu SDKÚ-SD Katarína Cibulková (oprava (7. októbra o 22.30 h: Katarína Cibulková už nie je predsedníčkou miestneho zväzu strany. Predsedom je Peter Ottinger). Jej strana v koalícii s KDH nominovala Petra Ottingera, Ivetu Babičovú a Jozefa Dragulu. Kresťanských demokratov zastupujú Marián Gula a Jozef Bolješik.

Kandidátom koalície Koalície SaS a OKS je Jozef Maceka, Slovenská národná strana nominovala Magdalénu Kuciaňovú.

Mená nezávislých uchádzačov o miesto v župnom zastupiteľstve zatiaľ nie sú známe. Každý z nich musel volebným komisiám odovzdať 400 podpisov občanov. Aktuálne prebieha kontrola ich autenticity.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov a uskutočnia v sobotu 9. novembra. V súčasnom krajskom parlamente zastupujú občanov okresu Piešťany Remo Cicutto, Ivan Borovský, Katarína Cibulková, Peter Ottinger a Jozef Bolješik.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto