Connect with us

Komunálne voľby 2010

Do štrnástej účasť 13-14 percent a telefonická sťažnosť na priebeh volieb

Published

on

Volebná účasť v komunálnych voľbách v Piešťanoch sa o štrnástej hodine, teda po viac ako polovici času vyhradeného pre hlasovanie, pohybovala približne na úrovni 13-14 percent. Podľa členov okrskových volebných komisií chodia k urnám zástupcovia všetkých generácií, aj keď hlavne mladí si vraj nechávajú hlasovanie, skôr na popoludňajšie hodiny a večer. Voliť je možné do 20.00 h.

[singlepic id=7534 w=320 h=240 float=left]Volebná účasť vo volebnej miestnosti na Gymnáziu sv. Michala Archanjela bola najvyššia z miestností, v ktorých sme sa informovali o účasti. Pohybovala sa okolo 17 percent oprávnených voličov. Naopak najnižšia okolo 10% bola vo volebných miestnostiach na sídlisku Adam Trajan. Dopoludnia tu prišli do volebných miestností najmä ľudia, ktorí spojili voľby so sobotným nakupovaním – teda stredná a staršia generácia. Podľa členov volebnej komisie odkladajú mladí voľby na popoludnie a večer.

Vo volebnej miestnosti č. 14 na Strednej odbornej škole technickej sa pohybovala účasť okolo 12% a väčšinou tu volili starší občania. Vo volebnej miestnosti v Piešťanskom informačnom centre bola do štrnástej hodiny účasť 15 percent, čo je podľa vyjadrenia jedného z členov komisie celkom slušné číslo.

[singlepic id=7533 w=320 h=240 float=right]Podľa vyjadrení predsedu mestskej volebnej komisie JUDr. Dalibora Kuciaňa eviduje komisia do štrnástej hodiny jednu ústnu sťažnosť a jednu mailovú na list Názor občana, ktorý si viacerí Piešťanci našli včera v schránkach a vo vchodoch bytových domov. Zaevidovali tiež jednu telefonickú sťažnosť na to, že za plentou vo volebnej miestnosti na ZŠ Brezová sa nachádzal volebný leták jedného z kandidátov na primátora. Pokiaľ však nebudú tieto sťažnosti v písomnej forme, nemá komisia možnosť sa nimi zaoberať. Ak chce niekto z voličov vyjadriť nespokojnosť s priebehom volieb, či s teoretickým porušením volebného moratória je potrebné, aby tak urobil písomne a svoju sťažnosť doručil mestskej volebnej komisii.

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič a nc

Continue Reading

Komunálne voľby 2010

Toto sú kandidáti pre voľby do mestského zastupiteľstva

Published

on

By

V blížiacich sa komunálnych voľbách sa o miesto v mestskom zastupiteľstve uchádza menej ľudí ako (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2010

Mestská polícia predviedla počas moratória dve osoby, ktoré roznášali letáky s názvom „Názor občana“

Published

on

By

Mestská volebná komisia v Piešťanoch (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2010

Najmladším poslancom je Hynek, najviac hlasov od voličov má v zastupiteľstve Cifra

Published

on

By

V nedeľu 28. novembra 2010 odovzdal predseda Mestskej volebnej komisie (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články