Pri zmenách v tohtoročnom mestskom rozpočte poslanci schválili aj prostriedky na realizáciu projektu spomalenia Dlhej ulice. Premávka na nej je totiž čoraz hustejšia a po rekonštrukcii šoféri prekračujú maximálnu povolenú rýchlosť.

3dlha ulica 2

Z cesty totiž zmizli jamy, ktoré boli roky akýmisi prirodzenými retardérmi. Najkritickejšie miesto je pri križovatke z Kúpeľnou. V nebezpečí sú tam najmä cyklisti, ktorí sa na cestu spúšťajú z chodníka okolo potoku Dubová.

Za spomalenie premávky na Dlhej ulici bojovali obyvatelia tejto časti petíciou. Mesto ich hlas vypočulo a dalo vypracovať projekt, ktorý rieši rýchlosť aj otázku prepojenie Malého a Veľkého Floreátu. Náklady na úpravu križovatky s Kúpeľnou ulicou, kde majú byť po novom spomaľovacie ostrovčeky, zábradlie, nové prechody pre chodcov aj osvetlenie, vyčíslili na 37-tisíc eur.

Viacero poslancov sa prihovorilo za alternatívne riešenie – semafory, na ktorých sa rozsvieti červená vtedy, keď vodič prekročí povolenú rýchlosť. Ich inštalácia by stála 14 600 eur.

„Som proti realizácii ostrovčekov na Dlhej ulici. Zrekonštruujeme cestu a za pol roka ju ideme rozbiť. Považujem to vyslovene za plytvanie peňazí,“ povedala na zastupiteľstve Mária Beňová (Smer-SD) a priklonila sa k alternatíve so semaformi.

Tie by podľa primátora Rema Cicutta riešili iba rýchlosť premávky po Dlhej ulici a nie bezpečnosť chodcov a cyklistov. Prihovoril sa preto za realizáciu projektu, ktorý dala spracovať radnica.

S jeho názorom sa väčšina zastupiteľstva stotožnila. Finančné prostriedky vo výšky 37-tisíc eur na túto investíciu presunuli poslanci z ušetrených úverových zdrojov na rekonštrukciu Komenského ulice.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972