Mestský úrad zverejnil list, v ktorom ministerstvo dopravy vyjadrilo súhlas s vyňatím diaľničného úseku medzi obcami Lúka a Horná Streda z povinnosti úhrady prostredníctvom diaľničnej nálepky. Národná diaľničná spoločnosť ešte minulý týždeň informovala, že o takomto kroku neuvažuje.

[singlepic id=15720 w=540 h=320 float=center]

Iniciátorom o udelenie dočasnej výnimky bola piešťanská radnica a nie Trnavský samosprávny kraj, resp. Správa a údržba ciest TTSK, ktorá je investorom opravy Krajinského mosta.

„Dočasné vyňatie úseku zo spoplatnenie prostredníctvom diaľničnej známky bude realizované osadením dočasného dopravného značenie na predmetnom úseku v prípade, že náklady na osadenie dočasného dopravného značenia bude znášať mesto Piešťany, respektívne Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja, ktorá pripravuje rekonštrukciu Krajinského mosta,“ píše sa v liste podpísanom generálnym riaditeľom sekcie cestnej dopravy Michalom Halabicom. Odpoveď je adresovaná Mestskému úradu Piešťany.

Termín osadenia dočasného dopravného značenia má byť dohodnutý s Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS). Jej hovorca Michal Jánošík ešte minulý týždeň pre náš portál uviedol, že NDS neuvažuje nad vyňatím spomínaného úseku zo spoplatnenia.

Krajinský most by mal byť podľa posledných informácií uzavretý počas letných prázdnin, v mesiacoch júl a august.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

PN-KY_banner_kocurik400x256

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972