Nákup a inštaláciu troch kamier v hodnote približne 8 200 eur schválili mestskí poslanci na poslednom zastupiteľstve. Monitorovací systém má predchádzať najmä krádežiam a fungovať začne v nasledujúcom roku. Financovať ho bude z podnikateľskej činnosti Stredisko pietnych služieb.

[singlepic id=48699 w= h= float=center]

Podľa manažérky Strediska pietnych služieb budú monitorovať pohyb osôb aj vozidiel po cintoríne na Bratislavskej ulici. Kamery s napojením na mestskú políciu majú podľa jej slov najmä preventívnu funkciu. „Ľuďom sa neoplatí hlásiť drobné krádeže z cintorínov na polícii, lebo finančná hodnota odcudzených predmetov je nízka. Často však majú veľkú emocionálnu hodnotou,“ vysvetlila Eliška Gocká.

Dve kamery budú pri vstupoch na cintorín a jedna otočná v priestore urnového hája. Na tomto mieste musí byť po konzultácii s referátom životného prostredia mierne upravená zeleň, aby mala kamera dostatočný rozhľad.

Po schválení mestským zastupiteľstvom nasleduje verejné obstarávanie monitorovacieho systému. Kamery by mali byť nainštalované v prvej polovici budúceho roka.

(mp)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972