Asi pol kilometrový úsek okolo potoka, ktorý pretína Piešťany, dostane novú tvár do konca augusta. Stavebné práce medzi hotelom Váh a sídliskom Mikrorajón už začali. Revitalizáciu v hodnote 112 946 eur financuje radnica z vlastných zdrojov.

[singlepic id=55599 w= h= float=center]

Po dokončení sa chodci aj cyklisti dostanú bezpečne z Lodenice až na Teplickú. Trasa vedie v atraktívnom prostredí s parkovými úpravami a takýto charakter si má zachovať aj v aktuálne budovanom úseku.

Podľa autorky projektu na výsadbu zelene Evy Wernerovej vznikne v novej časti malá alej z okrasných jabloní a hrušiek. Terén podľa jej slov neumožnil veľké zásahy, na niektoré miesta sa zmestia iba chodníky pre chodcov a cyklistov. „Zaujímavým riešením je podchod pod mostom na Ulici Dominika Tatarku. Prvýkrát sa tam Slovenský vodohospodársky podnik pokúsil urobiť podchod pre cyklistov, aby si ľudia neublížili a mali dostatok priestoru.“

Na to bolo potrebné zúžiť tok Dubovej. Potrebné úpravy urobili vodohospodári v uplynulých týždňoch. Po dokončení budú môcť pred pochodom ľudia vyjsť na ulicu.

„Na sídlisku Mikrorajón končíme pri súkromnom dome, ktorý má oplotenie až k potoku. Preto ľudia budú musieť vyjsť na sídlisko a odtiaľ na Teplickú. Je to komplikovaný mestský úsek, takže veľa sa do neho nevošlo, ale je dôležité, aby mohli cyklisti aj chodci prejsť centrom mesta bez stretu s autami,“ uzavrela Eva Wernerová.

Stavebné práce by mali byť ukončené v druhej polovici augusta. Na jeseň sa vďaka tomu dostanú obyvatelia aj návštevníci Piešťan po tejto trase z Teplickej až na Lodenicu.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972