Samospráva

Čestný občanom Piešťan bude aj Stanislav Štepka

By 9. mája 2013No Comments

Zakladateľ Radošinského naivného divadla spolu s ďalšími osobnosťami dostane toto ocenenie pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom májovom zasadnutí.

[singlepic id=39581 w=320 h=240 float=right] Výtvarník Dušan Junek, odborník na vodohospodárstvo Bertold Miček, riaditeľ Chirany Miroslav Nerád, profesor Jozef Rovenský a divadelník Stanislav Štepka – to sú mená osobností, ktoré 30. mája dostanú čestné občianstvo mesta Piešťany. Dvaja z nich in memoriam.

Cenu mesta Piešťany, ktorú samospráva udeľuje za tvorivé výsledky, rozvoj alebo jeho propagáciu mesta si odnesú ochranca prírody František Bača, riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa, prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušnák, učiteľka tanca Oľga Osvaldíková, architekt Bohuslav Pernecký a pedagogička DanielaTarasovičová.

Mená laureátov schválilo mestské zastupiteľstvo, navrhovať ich mohla široká verejnosť. Poslanec Jozef Chudý (Smer-SD) pri prerokovaní tohto bodu povedal, že pri príležitosť 900. výročia prvej písomnej zmienky, by mali byť ocenené aj osobnosti z histórie: „Zdá sa mi, že sme siahli len 50 rokov dozadu.“ Konkrétny návrh však nepodal.

V minulosti sa čestnými občanmi stali napríklad politik a štátnik Milan Hodža, Ladislav Novomeský, Eugen Suchoň, Martina Moravcová, Ľudovít Winter (in memoriam), Juraj Šajmovič a naposledy v roku 2008 aj Mária Kráľovičová, Dušan Dušek a Juraj Slezáček.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972