Odovzdávanie ocenení sa kultúrnu, sociálnu a environmentálnu oblasť vyznačovalo rekordným počtom laureátov. Prevzali si ich jednotlivci aj kolektívy, ktorí podľa samosprávy šíria dobré meno Piešťan doma aj v zahraničí.

MP 03-14-14 107375

Primátor Remo Cicutto 14. marca v kultúrno-spoločenskom centre Fontána ocenil všetkých nominovaných v kategórii Kultúrny počin roka 2013. Okrem nemeckého spisovateľa Kaya Zeisberga si plakety prevzali za román Maramorový palác. V knihe sa autor venuje histórii nášho mesta a rodiny Winterovcov.

Ladislav Mušinský a Alexander Urminský získali tú istú cenu za publikáciu Piešťany v zrkadle poštovej histórie. Prvý menovaný je tiež autorom stránky Piešťany – History na sociálnej sieti Facebook, ktorá sa teší mimoriadnej popularite. Preto mu primátor udelí plaketu aj za tento kultúrny počin. A do tretice prevzal Ladislav Mušinský ocenenie aj za Rádio Piešťany, na ktorom donedávna moderoval vlastnú reláciu.

Ďalej bolo ocenené Divadlo exallievov Don Bosca za naštudovanie hry Príchod Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu, s ktorou sa predstavilo v jubilejnom roku na viac než desiatich vystúpeniach.

Mimoriadne – bez nominácie zo strany verejnosti, odovzdal primátor cenu aj tvorcom filmu Piešťany – mesto snov. Za štáb si ju prišli prevziať producent Michal Procházka a režisér Michal Dvořák.

V kategórii kultúrna osobnosť roka 2013 udelí primátor cenu dizajnérovi Michalovi Staškovi za realizáciu originálnych návrhov v oblasti produktového dizajnu a výtvarného umenia.

V environmentálnej oblasti Cenu primátora za rok 2013 získalo občianske združenie Kvas. Jeho členovia organizujú prednášky, besedy a stretnutia, prostredníctvom ktorých vychovávajú Piešťancov k ochrane životného prostredia od útleho detstva.

„Budeme sa snažiť rozhýbať dobrovoľníctvo v Piešťanoch, skúsiť pracovať s mladými ľuďmi, budovať pre nich motiváciu a ukázať im možnosti dobrovoľníctva. Taktiež chcem rozšíriť dobrovoľníctvo na európskej úrovni a pozývať k nám aj ďalších zahraničných dobrovoľníkov,“ povedal o ďalších plánoch združenia Aurel Rusnák.

Cenu za aktivity v oblasti sociálnej a zdravotníckej udelil primátor Medzinárodnému klubu žien v Piešťanoch. Pamätné plakety si odniesli občianske združenie AkSen a Martin Norovský, ktorý pravidelne rozdáva deťom v piešťanskej nemocnici mikulášske a vianočné darčeky.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972