Samospráva

Centrum aj túto sezónu zaplnia terasy

By 16. mája 2012No Comments

Vonkajšie posedenia sú čoraz obľúbenejšie a so stúpajúcim počtom teplých dní ich pribúda. Počas leta sa najmä na pešiu zónu sťahujú kaviarne, cukrárne a reštaurácie. Niekedy až do takej miery, že zhoršujú priechodnosť ulíc. Na druhej strane terasy dotvárajú atmosféru letnej sezóny.

[singlepic id=29303 w=320 h=240 float=right]Sedieť vonku počas teplých dní alebo nocí obľubujú obyvatelia aj návštevníci Piešťan. Podnikatelia im vychádzajú v ústrety už s príchodom jari a svoje služby ponúkajú aj pred prevádzkou. Zatiaľčo do polovice apríla radnica vydala 12 povolení na prevádzku letných terás, 15. mája ich už bolo 25 a tento počet bude ešte stúpať. „V predchádzajúcich rokoch mesto v priemere povolilo tridsaťpäť letných terás,“ informovala Barbora Piovarčiová z kancelárie primátora.

Plochu, ktorú terasy zaberajú spolu s ďalšími podmienkami kontroluje podľa jej slov Štátny odborný dozor nad pozemnými komunikáciami. „Jedna kontrola už bola vykonaná a spracováva sa. Ďalej môže a bude kontrolovať záber verejného priestranstva aj mestská polícia,“ dodala Barbora Piovarčiová. Rozsah verejného priestranstva, o ktoré môže podnikateľ požiadať, nie je obmedzený plochou, ale širšími súvislosťami, pešími a požiarnymi koridormi a ďalšími podmienkami podľa všeobecne-záväzného nariadenia.

VZN tiež upravuje čas prevádzky letných terás. V centre môžu byť od mája do septembra otvorené bez obmedzenia, po 24.00 je však dovolená iba prísluchová hudba. Najprísnejšie podmienky sú v obytných zónach. Tam musia podnikatelia terasy zavrieť o 22.00 h.

Text a ilustračné foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972