Samospráva

Cena za užívanie domov smútku bude o 13 eur nižšia

By 12. novembra 201314 novembra, 2013No Comments

Poslanci konečne určili cenu prenájmu obradných miestností, ktorú už asi pol roka žiadajú občania v petícii znížiť. Po vyše hodinovej diskusii sa väčšina členov mestského zastupiteľstva stotožnila s návrhom mestskej rady. Tá odporučila zmeniť cenu za užívanie domov smútku na Bratislavskej a Žilinskej ceste zo 110 na 97 eur. Cena v Kocuriciach zostane rovnaká, teda 65 eur.

[singlepic id=48699 w= h= float=center]

V diskusii zazneli návrhy, aby boli cintorínske služby preradené z podnikateľskej do hlavnej činnosti Služieb mesta Piešťany (SMP). Podľa Jozefa Chudého (Smer-SD) by sa mohli znížené príjmy z prenájmu domov smútku kompenzovať zrušením ľadovej plochy. Kolegov požiadal, aby prijatie definitívneho rozhodnutia odložili o mesiac.

S týmto procedurálnym návrhom sa väčšina nestotožnila. Nasledujúca debata sa dotýkala cenotvorby, racionalizácii činností SMP a hľadaní zdrojov, ktoré by prípadné zníženie poplatkov vykryli.

Primátor Remo Cicutto nakoniec vyhlásil prestávku, po ktorej nasledovalo hlasovanie o predloženom návrhu. Cenu za užívanie domov smútku na Bratislavskej a Žilinskej ceste znížili o 13 eur vrátane DPH.  Prešiel aj návrh Márie Beňovej (Smer-SD), aby zastupiteľstvo uložilo mestskému úradu pripraviť materiál o preradení domov smútku z podnikateľskej do hlavnej činnosti SMP.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972