Do súťaže sa prihlásili iba dvaja záujemcovia. Miesto, kde sa donedávna konalo množstvo kultúrnych a spoločenských podujatí, bude prevádzkovať firma Cafe Cairo s. r. o.

MP 02-20-14 106520

Nový nájomca môže mestskú budovu, stojacu na kraji parku blízko fontány Príbeh prameňov, využívať od apríla. Ročne za to radnici zaplatí 30-tisíc eur. Mesto sa zaviazalo opraviť strechu za približne 13-tisíc eur.

Návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže schválili mestskí poslanci v novembri. Na základe znaleckého posudku musel úspešný uchádzač ponúknuť ročné nájomne vo výške minimálne 22 542 eur. Mala vyhrať najvyššia ponuka.

Vyhodnotenie súťažných návrhov sa uskutočnilo v polovici januára. Druhý zájemca – firma Titos s. r. o. z Bratislavy ponúkla iba 2 400 eur ročne a zo súťaže bola vylúčená. Aj preto minulý týždeň poslanci schválili prenájom nehnuteľnosti spoločnosti Cafe Cairo zastúpenej Erikom Kubicom, ktorá v Piešťanoch prevádzkuje niekoľko ďalších podnikov.

Cafe Art Gallery sa stala známou vďaka jej majiteľovi Srečkovi Mustagrudičovi. Galerista pochádzajúci z Mostaru tam prezentoval napríklad diela sochára Wiliama Schiffera. Miesto niekoľkokrát navštívil vtedajší prezident Rudolf Schuster a ďalšie osobnosti spoločenského života.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972